Az 1956-os forradalom és szabadságharc kitörésének 65. évfordulója alkalmából a megemlékezések már október 22-én elkezdődtek a megyeszékhelyen.
Pénteken délelőtt a Zala Megyei Önkormányzat, a POFOSZ Zala Megyei Szervezete és a Zala megyei 56’-os Hagyományőrző Egyesület tartott koszorúzással egybekötött megemlékezést a Megyeháza épülete előtt. Az eseményen részt vettek a Zala Megyei Kormányhivatal, a Zalaegerszeg Megyei Jogú Város, a Zalaegerszegi Tankerületi Központ, valamint a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság Zala Megyei Kirendeltségének vezetői, munkatársai is. Október 23-án csendes főhajtással kezdődött a rendőrkapitányság előtti kopjafánál a városi megemlékezések sora, majd az Ady Endre utcai 56’-os emlékműnél Vigh László miniszteri biztos, országgyűlési képviselő mondott beszédet, aki a forradalmi események előzményeként kitért Trianon ma is érezhető hatására, a világháború veszteségeire.
– 1956-os események mindössze 13 napig tartottak, mégis olyan folyamatot indított el, amire büszke lehet a magyarság – mondta az országgyűlési képviselő. Vigh László a rendszerváltás éveire is visszatekintett, amikor a választók a polgári kormányt leváltva többször visszahívták az elnyomó diktatúra embereit. A képviselő reményét fejezte ki, hogy a magyar nép megérti a jelenlegi kormány üzenetét, ami nem más, mint Isten, a haza és a család védelme.
A rendezvényen közreműködött a Zalai Táncegyüttes, a Zalaegerszegi Városi Fúvószenekar és Pál Krisztina. A program végén a város és a megye vezetői, társadalmi szervezetek és intézmények képviselői és magánszemélyek helyezték el az emlékezés virágait.
A délelőtt folyamán még megemlékezést tartottak a Városi Forradalmi Tanács titkára, Ostoros Károly tiszteletére a róla elnevezett csarnoknál, valamint a Mindszenty József iskolánál, Szerencsés Rudolf, a forradalmi tanács utolsó elnökének emléktáblájánál is koszorúzással emlékeztek ’56 hőseire.
-i-